Wielkopolska Izba Adwokacka

Czym jest Twój Adwokat?

Kampania Twój Adwokat to inicjatywa podjęta przez Wielkopolską Izbę Adwokacką. Celem projektu jest ocieplenie wizerunku grupy zawodowej adwokatów, budowanie dobrych relacji z klientami kancelarii prawniczych, a także ułatwienie im znalezienia odpowiedniego specjalisty.

W ramach akcji w sądach w całej Wielkopolsce, a także na ulicach i w mediach społecznościowych, pojawiły się plakaty, promujące korzystanie z pomocy prawnika, jako właściwe rozwiązanie problemów prawnych.

W centrum kampanii znajduje się człowiek w potrzebie, którego obrońcą jest adwokat. Problemy prawne na plakatach zostały podzielone na kwestie rodzinne, biznesowe, sprawy związane z procesem sądowym, rozliczeniami płatności, a także z odpowiedzialnością karną.

Kolejnym krokiem w realizacji kampanii jest stworzenie nowoczesnego portalu i wyszukiwarki Twój Adwokat (www.twojadwokat.info). Twój Adwokat to najbardziej aktualna baza, gromadząca dane adwokatów z całej Wielkopolski.

Celem portalu jest umożliwienie wygodnego i skutecznego znalezienia specjalisty, który pomoże rozwiązać problemy prawne. Ułatwieniem są przejrzyste kryteria wyboru, oparte na spotykanej przez klientów problematyce, a nie na akademickich dziedzinach prawa. Dodatkowo użytkownicy mogą wybrać adwokata ze względu na lokalizację kancelarii.

Dotychczasowe działania kampanii Twój Adwokat spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Podążając za współczesnymi środkami komunikacji, elektroniczna baza specjalistów, ma być bezpośrednią korzyścią dla wszystkich adwokatów, a także ich klientów.

W dzisiejszych czasach narastającej konkurencji na rynku usług prawniczych jestem przekonany o zasadności podjętej inicjatywy, wychodzącej równocześnie naprzeciw potrzebie kształtowania świadomości obywateli w zakresie korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. - podsumowuje prof. dr hab. Maciej Gutowski, dziekan Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu pod adresem www.TwojAdwokat.info.

Grafiki do pobrania

Zachęcamy do pobrania grafik informujących o akcji i udostępniania ich m.in. w mediach społecznościowych.